Rýmička a jiné neduhy

8. října 2016 v 19:27 | Vlastikos

Období

Hurá, je to tady. Nastalo období chřipek, smrkání a rýmiček. Snad každá třetí osoba v této republice je nakažená nějakým tím bacilem. Je celkem jedno, jestli se jedná o vir chřipky, nebo jde jenom o rýmu. Ačkoli ta dokáže natrápit asi nejvíc. Nic proti ní nepomáhá, jenom smrkat a smrkat a na odřený nos, nejlépe jelení lůj, pokud zrovna nemáte nic jiného při ruce. To je strašná spousta spotřebovaných kapesníků, uvařených čajů, ideálně s citronem.

Chlapi a rýmička

Nejhorší s rýmičkou, je celosvětově mužské pokolení. Nezvládají péči sami o sebe, natož o okolí. Nic s tím samozřejmě, my ženy neuděláme, náš pečovatelský pud je bude skoro litovat a hned bežíme s kapesníkem, tu s čajem, balíme je do peřin a všemožně je obskakujeme. Ale ruku na srdce, NÁS to povětšinu času baví. Pánové jsou nám za tuto péči neskonale vděční a občas nás nechají vydechnout, když ochoříme my a ten čajík s citrónem nám udělají taky.

Kategorie dětí

Děti se s nemocí vypořádavají asi nejlépe z nás. Při vyšší horečce jsou schopni lítat a řádit u lékaře v čekárně, dokud na ně nepřijde řada. Horší bývá dostat do dětí nějaké léky v tabletách a nedejbože je v noci na léky budit. To nám jsou schopni léky vyrazit z ruky, či ztropit kategorickou scénu hodnou, přinejmenším filmového Oscara. No, není nám to nic platné, s nemocí minimálně jednou za rok bojuje každý z nás. Někdo se s tím vypořádá lépe, jiný hůře, ale nikoho z nás to nemine. Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicmax magicmax | Web | 8. října 2016 v 19:47 | Reagovat

Těmi prvními větami si mně naprosto dostala - jak byly naprosto trefné, zajímavě podané a tím rosahem. Jinak: Tvoje podání víru mně prostě dostalo.
Nejlépe s citronem - Tak to si budu pamatovat. Já jsem to nikdy nezkusil. To musím napravit. Moc vám děkuji! Díky vám budu vést o něco chutnější život. Já toužíím po čaji již týden ale nějak se mi nedaří ho v přestavěné kuchyni najít. Až teď mně napadá že možná tam už žádný není.
S kapesníky to mám to samé. A mám trochu odřený nos.
Být v peřince je tak pohádové. Že se cítím být vděčný přeskm že věnovaly čas vytvořit něco takového. Bíly kus nebe u mně doma.
Ta část s dětmi - to jste napsala skvělou věc. Já bych si to ani neuvědomil. Se mnou a léky je to i teď špatné v mých 17-ti. Víte já nevěřím těm velkým firmám že to co prodávají nám jenom pomáhá. Když už to nějak ovlivnuje naše tělo tak bych si na to měl dávat pozor.
A ještě jedna věc se vám tady povedla. Článek jste zakončila skvěle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama