Srpen 2016

Důležitost náhubku

28. srpna 2016 v 16:59 | Vlastikos

Pes v v hromadné dopravě

Pes je pro nás součástí života skoro stejně jako sprchování. Psa má doma, řekla bych, víc jak polovina obyvatelstva České republiky. S největší pravděpodobností, se psem minimálně jednou za život, pojedete autobusem nebo tramvají. Zhruba pětina majitelů domácích mazlíčků, necítí potřebu dávat svému psu náhubek. Pokud je na tuto drobnost, která je i mimochodem zakomponovaná v přepravních podmínkách, upozorníte, odvětí vám slovy "ale on (ona) je hodná a nekouše".

Proč mají mít pejsci náhubek

Pro páníčky s pejsky bez náhubku, by bylo fajn, kdyby jednou zažili dopravní nehodu, kde je jejich mazlík zraněn. Samozřejmě je to myšleno v hypotetické rovině, nikomu bych nepřála zažít dopravní nehodu. Náhubek totiž není v hromadné dopravě primárně určen k ochraně při běžném provozu, kde se nic nestane, ale je určen k tomu, aby zvíře, pokud se stane dopravní nehoda a pes je zraněn, nepokousal v bolesti ostatní. Pes totiž brečet a nadávat neumí, zato pěkně kouše. Je to jeho přirozená obranná reakce na bolest.

Respektujte pravidla


Samozřejmě vás nikoho přinutit nemohu, abyste náhubek psovi dávali, i tomu nejmenšímu, kterého máte v tašce či náruči, ale vezměte v potaz, že občas se nehoda stane a zraněný pes vás prostě pokouše, i kdybyste byli jeho největší miláček. Není lepší tomuto předejít, psovi vytvořit chvilkové nepohodlí a po nehodě řešit pouze zranění vašeho mazlíčka.